Afrika Örgüsü

AFRİKA ÖRGÜSÜ NEDİR?

Afrika örgüsü ve Afro, Afrika kökenli insanların, şekillendirmesi zor olan saçlarına buldukları çözümlerdir. Hem kullanışlı hem de saçlarınızı dinlendirmek açısından faydalıdır. Sentetik saçlar kendi saçlarınıza kimyasal işlem uygulanmadan eklenerek örülür. Üstelik bu işlem sonucunda İstediğiniz renk ve uzunlukta saçlara sahip olabilirsiniz.

Afrika örgüsü özellikle son zamanlarda sokak modasına da damga vurmuş durumda. Bizzat Afrika kökenli kadınların maharetli elleriyle ördüğü, kökeni çok eski olan bu kültürün, popüler kültürün bir parçası olmaya başlaması, kültürel bir yayılıma verilecek en iyi örneklerden biri. Her bir örgünün ve her bir modelin hatta seçilen renklerin bile kendi kültürlerinde bir karşılığı var.

Kullanımının rahat olması bir yana, kısa saçlarınızı uzatmak ya da uzun olan saçlarınızı kestirmeden kısaltma olanağı da sunuyor. Boya uygulamadan saç rengini değiştirmek ise özellikle kadınlar için hayat kurtarıcı olabiliyor. Krem kullanmadan yıkayabilir, uykudan uyandıktan sonra yalnızca 5 dakika da son derece çekici modeller yapabilir ve en güzeli yağlanma probleminden de kurtulabilirsiniz.

Örgünün yapılış süresi seçiminize göre biraz uzun sürebiliyor. Çok ince örgüler tercih ederseniz, 7 saate kadar sürebilir ya da ikili üçlü ya da beşli cornrows denilen örgüleri tercih ederseniz işleminizin süresi yarım saate kadar da düşebilir. Bu tamamiyle size kalmış bir durum. Ancak yine de Afrika örgüsünü yaptıracağınız yeri iyi seçmenizde fayda var. Çünkü doğru oranda sentetik saç eklenmesi, doğru şekilde ayrılması ve kafa yapınıza uygun biçimde örülmesi elzem. Aksi halde tahmininizden daha fazla saçınız dökülebilir ya da istediğiniz şık görüntüyü elde edemeyebilirsiniz. Kullanım söylenenlerin aksine rahat olmayabilir. İşini profesyonel yapan, doğru saç seçen ve doğru kişilerle çalışan yer bulmak önemli.

Bir cevap yazın